Už je starý. Nic nepotřebuje?

starý

Říkáte si, že už je váš hafan starý a nepotřebuje proto takovou péči? Není to úplně pravda. Starší pes potřebuje stejně jako mladý, abyste jej koupali, česali, čistili mu uši a zuby. Potřebuje kvalitní stravu a dostatek pohybu.

Samozřejmě, jistá omezení se vyskytnou. Zřejmě se ve stáří u vašeho pejska objeví určité nemoci. Dle jejich povahy pak musíte uzpůsobit i péči i svého čtyřnohého kamaráda. Pokud má artritidu, budete ho muset do vany odnést a nenutit ho do ní vyskočit. Bolí-li ho klouby, o to více musíte pak dávat pozor, aby neprochladl (tzn. používejte vlažnou vodu, vysušte ho fénem nebo ho do úplného vysušení nechejte v teple).

Rozhodně byste se neměli vyhýbat čištění uší a očí. Zabráníte tím vzniků zánětů, ke kterým jsou zejména starší psi náchylnější.

I o chrup byste měli pečovat a pravidelně mu zuby čistit speciálním kartáčkem a zubní pastou určenou pro psy (nepoužívejte pasty určené pro lidi). Jako doplněk můžete použít i „psí žvýkačky“ určené na čištění zubů. Ty však čistění zubní pastou nenahradí!

X