Grumpy Cat je už bohužel v kočičím nebi, dožila se sedmi let

Znali jste také to zamračené koťátko, které si dobíralo v mnoha skečích rozpustilého pejska a mělo všechno tak nějak na háku? Jasně, Grumpy Cat, tu znal prostě každý – další americká celebrita, která rozesmála miliony lidí napříč kontinenty. Bohužel, letos zemřela na selhání ledvin a bylo jí teprve sedm roků. Internetová celebrita z Arizony vděčila za svůj zjev netradiční deformaci, takzvanému nanismu. Kočky, které se takto narodí, mají krátké končetiny a vůbec působí dojmem drobného zvířátka. A když se k tomu ještě přidal ten od přírody zamračený čumáček, bylo vyhráno…

Slavnou se stala v roce 2012 ještě jako koťátko

Nebylo jí ani půl roku a už byla opravdovou celebritou. Někdo zkrátka nevěřil, že taková kočka existuje a fotka by mohla být upravená. Právě díky těmto pochybovačným hlasům vznikala první videa s tématikou Grumpy Cat – občanským jménem sice byla Tardar Sauce (tedy doslova Tatarka), ale v angličtině zní lépe právě tato přezdívka, prostě taková kulantně řečeno „zamračená kočička“ neboli mrzout na čtyřech tlapkách. A nakonec, doma jí už říkali Grumpy, tak na to začala slyšet.

Na Facebooku měla brzy miliony fanoušků, majitelka Tabatha Bundesen měla brzy plné ruce práce, jak skloubit práci – a normální rodinný život. Grumpy se totiž objevila i v televizní talk-show, stala se propagátorem značky Friskies a zahrála si i v krátkém skeči na stříbrném plátně. A v neposlední řadě, vyšly o ní také čtyři knihy. Docela dost na jeden kočičí život. Tabatha si díky slávě své kočičky mohla odpočinout od náročné práce a stala se domácím strážcem malé Grumpy, která měla svůj vlastní internetový obchod. Navzdory výrazu v obličeji byla kočka hravá a veselá, a právě taková by určitě měla zůstat i vzpomínka na ni.

X